Szukaj na tym blogu

sobota, 13 lipca 2013

Pierwsze 2 miesiące za nami

Witajcie,

Dzisiaj wielki dzień, bo Lenka kończy 2 miesiące :) Dokładnie 13 maja przyszła na świat. I muszę przyznać, że ten czas minął mi niesamowicie szybko. Mam wrażenie jakby ten poród był z tydzień temu ;)

Co się przez ten czas zmieniło?
 • Chrupka w końcu nabrała jakiś indywidualnych rysów twarzy. Choć cały czas ciężko nam stwierdzić do którego z nas jest podobna to w końcu nie wygląda jak przeciętny noworodek.
 • Powoli próbuje chwytać zabawki do rączek. Co prawda jeszcze trochę nieporadnie to robi, ale widać, że chce.
 • A co za tym idzie jest dużo bardziej zainteresowana wszelkimi zabawkami. Ostatnio jest zauroczona Shaker'em firmy Oball :)
 • O ile leżeć na brzuszku i ćwiczyć podnoszenia głowy Pyśka nienawidzi, od razu wpada w furię i pół osiedla ją słyszy, a jej twarz robi się purpurowa, o tyle będąc na rękach u mamy czy taty w pozycji pionowej ciągle dźwiga główkę i muszę przyznać, że do pełnej sztywności już niewiele jej brakuje.
 • Pięknie unormowała sobie rytm dnia. W nocy śpi. W dzień szaleje i ma jedną dłuższą drzemkę. Rodzice się wysypiają i są niesamowicie szczęśliwi, że trafił im się tak grzeczny i ułożony egzemplarz dziecka :)
 • Od 2 dni sama po kąpieli zasypia w łóżeczku. Do tej pory usypiałam ją na rękach, ale po pierwsze jest coraz cięższa i ręce mi mdlały, a po drugie urządzała straszny krzyk podczas usypiania u mnie, a samodzielne zasypianie w łóżeczku całkiem ładnie jej wychodzi.
To by było na tyle. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. A tak prezentuje się Lenka w dniu kończenia 2 miesięcy:

2 komentarze:

 1. Ona jest po prostu boska!!

  OdpowiedzUsuń
 2. KONKURS DLA BLOGUJĄCYCH rodziców - do wygrania, konik na biegunach!
  Zapraszamy, możesz robić to co zawsze, tylko z dużą szansą na wygranę!

  http://beticco-baby.blogspot.com/2013/07/konkurs.html

  OdpowiedzUsuń